Panopoly Widgets (7.x-1.53) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Next
cs: Další

en: Description
cs: Popis

en: File
cs: Soubor

en: Links
cs: Odkazy

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Default
cs: Výchozí

en: Custom
cs: Vlastní

en: Items
cs: Položky

en: Prev
cs: Předchozí

en: Address
cs: Adresa

en: Table
cs: Tabulka

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Add file
cs: Přidat soubor

en: Caption
cs: Popisek

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Information
cs: Informace

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
cs: Pokud nebude nahrán žádný obrázek, zobrazí se tento.

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.
