Panopoly Widgets (7.x-1.58) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Next
oc: Seguent

en: Description
oc: Descripcion

en: File
oc: Fichièr

en: Links
oc: Ligams

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Default
oc: Per defaut

en: Text
oc: Tèxte

en: Custom
oc: Personalizat

en: Items
oc: Elements

en: Prev
oc: Prec.

en: Address
oc: Adreça

en: Table
oc: Tablèu

en: Add file
oc: Apondre un fichièr

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Information
oc: Informacions

en: Default image
oc: Image per defaut

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
oc: Se es pas carrega cap imatge, al visualizar lo contengut es aficharà aquesta.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
oc: Separatz las extensions amb un espaci o una coma e no inclogueu lo punt inicial.
