Panopoly Widgets (7.x-1.72) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Description
ja: 説明

en: File
ja: ファイル

en: Links
ja: リンク

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Default
ja: デフォルト

en: Text
ja: テキスト

en: Custom
ja: カスタム

en: Items
ja: アイテム

en: Prev
ja: 前へ

en: Address
ja: 住所

en: Table
ja: テーブル

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Add file
ja: ファイルを追加

en: Caption
ja: キャプション

en: Video
ja: ビデオ

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: Information
ja: 情報

en: Expand all children
ja: 全ての子メニューを広げる

en: Default image
ja: デフォルト画像

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ja: 画像がアップロードされていない場合、この画像が表示されます。

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ja: 拡張子はスペースまたはコンマで区切り、最初にピリオドを使わないでください。
