Panopoly Widgets (7.x-1.77) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Description
ar: الوصف

en: File
ar: ملف

en: Links
ar: روابط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Text
ar: نص

en: Custom
ar: مخصص

en: Items
ar: أخبار

en: Prev
ar: السابق

en: Address
ar: العنوان

en: Table
ar: جدول

en: Caption
ar: شرح

en: Video
ar: فيديو

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Information
ar: معلومات

en: Default image
ar: الصورة الافتراضية

en: Add image
ar: أضف صورة

en: Upload destination
ar: وجهة الرفع

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ar: حدد أين يجب تخزين الملفات النهائية. التخزين الخاص للملف يضع قيودا أكثر من التخزين العام، لكنه يسمح بوصول محدود للملفات لهذا الحقل.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ar: إذا لم يتم رفع أي صورة، ستستخدم هذه الصورة للعرض.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.
