Panopoly Widgets (7.x-1.89) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: Description
nl: Beschrijving

en: File
nl: Bestand

en: Image
nl: Afbeelding

en: Default
nl: Standaard

en: Text
nl: Tekst

en: Custom
nl: Aangepast

en: Prev
nl: Vorige

en: Address
nl: Adres

en: Table
nl: Tabel

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Add file
nl: Bestand toevoegen

en: Caption
nl: Onderschrift

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Information
nl: Informatie

en: Expand all children
nl: Alle kinderen uitklappen

en: Pause
nl: Pauze

en: Default image
nl: Standaardafbeelding

en: Play
nl: Afspelen

en: Alt text
nl: Alternatieve tekst

en: Add image
nl: Afbeelding toevoegen

en: Upload destination
nl: Uploadbestemming

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
nl: Selecteer waar de uiteindelijke bestanden moeten worden opgeslagen. Afgeschermde bestandsopslag geeft aanmerkelijk meer overhead dan openbare bestandsopslag, maar maakt selectieve toegang tot bestanden in dit veld mogelijk.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
nl: Als geen afbeelding is geüpload, wordt deze afbeelding getoond.

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Add links
nl: Links toevoegen

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
nl: Scheid de extensies met een spatie of komma en plaats er geen punt voor.

en: The street address of the location you wish to map. This widget will contact Google and try to do its best to create a map!
nl: Het adres van de locatie die u in kaart wilt brengen. Deze widget zal met behulp van Google een kaart proberen te maken!
