Pantheon (7.x-1.0-beta1) - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Advanced Settings
cs: Rozšířené nastavení

en: download
cs: stažení

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
cs: Bezpečnostní poznámka: Modul Backup and Migrate nemohl zapisovat do testovacího textového souboru v adresáři %directory, a tudíž nemůže prověřit bezpečnost umístění pro zálohy. Zálohování na server bude vypnuto, dokud nebude umístění zapisovatelné a bezpečné.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
cs: Bezpečnostní poznámka: Modul Backup and Migrate nebude ukládat soubory se zálohami na server, protože adresář pro umístění je veřejně přístupný. Jestliže chcete ukládat soubory na server, zabezpečte adresář '%directory'

en: Directory path
cs: Cesta k adresáři

en: Change file mode (chmod)
cs: Změnit přístup k souboru (chmod)

en: Change file group (chgrp)
cs: Změnit skupinu souboru (chgrp)

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
cs: Buďto zadejte platnou hodnotu chmod (např. 644 nebo 0644) v políčku pro změnu módu, nebo nechte toto pole prázdné.

en: %title Files
cs: %title souborů

en: There are no backup files to display.
cs: Nejsou zde žádné zálohy k zobrazení.

en: You do not have permission to back up this site.
cs: Nemáte oprávnění zálohovat tento web.
