Pantheon (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: delete
fi: poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

en: download
fi: lataa

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
fi: Tietoturvavaroitus: Backup and Migrate ei pystynyt kirjoittamaan testitiedostoa kohdekansioon %directory eikä näinollen pysty tarkistamaan kohdekansion tietoturvaa. Varmuuskopiointi on poissa käytöstä kunnes kohdekansio on kirjoitettavissa ja turvallinen.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
fi: Tietoturvavaroitus: Backup and Migrate ei tallenna varmuuskopiotiedostoja valitemaasi kohdekansioon koska sen julkista pääsyä ei ole rajoitettu. Jos haluat tallentaa tiedostoja palvelimelle, varmista kansion '%directory' tietoturva.

en: Directory path
fi: Hakemistopolku

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
fi: Syötä polku johon varmuuskopiot tallennetaan. Käytä suhteellista polkua suhteessa Drupal-asennuskansioosi. WWW-palvelimen on pystyttävä kirjoittamaan tähän kansioon.

en: Change file mode (chmod)
fi: Muuta tiedoston asetuksia (chmod)

en: If you enter a value here, backup files will be chmoded with the mode you specify. Specify the mode in octal form (e.g. 644 or 0644) or leave blank to disable this feature.
fi: Jos syötät tähän arvon, varmuuskopiotiedostojen oikeudet päivitetään chmod komennolla määrittelemäsi arvon mukaisesti (esim. 644 tai 0644). Jätä tyhjäksi jos et halua muuttaa tiedoston oikeuksia.

en: Change file group (chgrp)
fi: Muuta tiewdoston ryhmäasetusta (chgrp)

en: If you enter a value here, backup files will be chgrped to the group you specify. Leave blank to disable this feature.
fi: Jos syötät tähän arvon, varmuuskopiotiedostot muutetaan chgrp komennolla määrittelemäsi ryhmän omistukseen. Jätä tyhjäksi jos et halua muuttaa ryhmää.

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
fi: Sinun on syötettävä kelvollinen chmod arvo (esim. 644 tai 0644) arvon muuttamiskenttään, voit myös jättää sen tyhjäksi.

en: %title Files
fi: %title Tiedostot

en: There are no backup files to display.
fi: Näytettäviä varmuuskopiotiedostoja ei löytynyt.

en: You do not have permission to back up this site.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia sivuston varmuuskopiointiin.
