Pantheon (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Directory path
it: Percorso cartella

en: Enter the path to the directory to save the backups to. Use a relative path to pick a path relative to your Drupal root directory. The web server must be able to write to this path.
it: Inserisci il percorso della cartella dove intendi salvare i file di backup. Utilizza un percorso relativo per utilizzare una cartella all'interno dell'installazione di Drupal. Il server web deve essere abilitato a scrivere in questa cartella.

en: You do not have permission to back up this site.
it: Non hai permessi sufficienti per effettuare il backup del sito.
