Pantheon (7.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (5 entries)

en: delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: download
he: הורדה

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
he: הערת אזהרה: כלי הגיבוי והניוד לא הצליח לבצע בדיקת כתיבה לסיפריה '%directory' שעל השרת ולכן לא ניתן לוודא את רמת ההרשאות והאבטחה של ספרית היעד.  כל הגיבויים לשרת מבוטלים עד לפתרון בעיית הכתיבה ואבטחת הגישה לספרית היעד.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
he: הערת אזהרה: כלי הגיבוי והניוד לא ישמור קבצים על השרת כיוון שספרית היעד הינה ציבורית.  בכדי לשמור קבצים על השרת יש לאבטח את הגישה לסיפריה '%directory'.
