Paragraphs (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Remove
oc: Levar

en: view
oc: veire

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: Field name
oc: Nom del camp

en: node
oc: nosèl

en: Order
oc: Òrdre

en: Hidden
oc: Amagat

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: The content type %name has been added.
oc: Lo tipe de contengut « %name » es estat apondut.

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: manage display
oc: gerir l'afichatge

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Full content
oc: Contengut complet

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number
