Paragraphs (7.x-1.0-alpha4) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Remove
da: Fjern

en: view
da: vis

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Embedded
da: Indlejret

en: Field name
da: Feltnavn

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: node
da: indholdselement

en: Order
da: Rækkefølge

en: Hidden
da: Skjult

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Default value
da: Standardværdi

en: Restore
da: Gendan

en: The content type %name has been added.
da: Indholdstypen %name tilføjet.

en: manage fields
da: håndtér felter

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
da: Delta gør det muligt at vælge hvilket element i et felt med flere værdier som skal bruges som nøgle. Vælg "1" for at bruge det første element, "2" for at bruge det andet, osv. Hvis du vælger "Alle" vil hvert element i feltet oprette en ny række, hvilket kan se ud som om der er dubletter.

en: manage display
da: håndtér visning

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
da: Ugyldigt maskinlæsbart navn. Indtast et andet navn end %invalid.

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number
