Paragraphs (7.x-1.0-alpha7) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: view
fa: مشاهده

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Embedded
fa: جایگذاری شده

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: node
fa: محتوا

en: here
fa: اینجا

en: Order
fa: سفارش

en: Hidden
fa: پنهان

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین غیر معتبر. لطفا یک نام غیر از %invalid وارد کنید.

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Weight for row @number
fa: وزن سطر @number

en: Host entity
fa: عنصر هاست

en: Paragraph type: %bundle
fa: نوع پاراگراف: %bundle

en: Paragraph type
fa: نوع پاراگراف
