Paragraphs (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Remove
id: Hapus

en: view
id: tampilan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: All
id: Semua

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: here
id: di sini

en: Order
id: Urutan

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Restore
id: Pulihkan

en: manage fields
id: kelola field

en: manage display
id: kelola tampilan

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
id: Nama mesin yang tidak terbaca. Masukkan nama selain %invalid.

en: Full content
id: Konten lengkap

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row
