Paragraphs (7.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Closed
ja: クローズド

en: Remove
ja: 削除

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Open
ja: オープン

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: Embedded
ja: 埋め込み

en: Field name
ja: フィールド名

en: node
ja: ノード

en: here
ja: こちら

en: Order
ja: オーダー

en: Hidden
ja: 非表示

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Restore
ja: 復元

en: edit bundle
ja: バンドルの編集

en: Item Title
ja: アイテムタイトル

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: manage display
ja: 表示の管理

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ja: システム内部名称が不正です。%invalid 以外の名称を入力してください。

en: Full content
ja: 全文

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Bundle name
ja: バンドル名

en: delete bundle
ja: バンドルの削除

en: Allowed Paragraph bundles
ja: 利用を許可するパラグラフのバンドル

en: Paragraph Bundles
ja: パラグラフ バンドル

en: Manage Paragraph bundles
ja: パラグラフのバンドルを管理します。

en: Add Paragraph Bundle
ja: パラグラフのバンドルを追加

en: No !title_multiple added yet. Select a !title type and press the button below to add one.
ja: まだ !title_multiple は追加されていません。以下から !title のタイプを選びボタンを押して追加してください。

en: !title type: %bundle
ja: !titleタイプ: %bundle

en: Default edit mode
ja: デフォルトの編集モード
