Paragraphs (7.x-1.0-beta5) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Open
ur: کھلا

en: Node
ur: نوڈ

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Bundle
ur: بنڈل

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
