Paragraphs (7.x-1.0-rc1) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Closed
fi: Suljettu

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Open
fi: Avoin

en: All
fi: Kaikki

en: Embedded
fi: Sisällytetty

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: node
fi: solmu

en: here
fi: täällä

en: Order
fi: Järjestys

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Add !title
fi: Lisää !title

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Confirm Deletion
fi: Vahvista poisto

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Restore
fi: Palauta

en: Bundle
fi: Paketti

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
fi: Delta sallii sinun valita, mitä kenttää käytetään avaimena moniarvoisessa kentässä. Valitse "1" käyttääksesi ensimmäistä arvoa, "2" käyttääksesi toista arvoa jne. Jos valitset "Kaikki", jokainen kentäön arvoista luo uuden rivin mistä saattaa seurata duplikaatteja.

en: manage display
fi: ylläpidä näkymää

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Collapse
fi: Pienennä

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Host entity
fi: Isäntäentiteetti

en: Select the view mode
fi: Valitse esitystapa

en: View mode: @mode
fi: Esitystapa: @mode

en: Remove item callback
fi: Poista elementin paluukutsu

en: Entity with the @field (@field_name)
fi: Entiteetti jossa kenttä @field (@field_name)

en: Relate each @entity using @field.
fi: Liitä entiteettiin @entity käyttäen kenttää @field.

en: %type_name: View content
fi: %type_name: Näytä sisältö

en: %type_name: Create content
fi: %type_name: Luo sisältöä

en: %type_name: Edit content
fi: %type_name: Muokkaa sisältöä

en: %type_name: Delete content
fi: %type_name: Poista sisältö
