Paragraphs (7.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Closed
tr: Kapalı

en: List
tr: Liste

en: Remove
tr: Kaldır

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Open
tr: Açık

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: Embedded
tr: Gömülü

en: Field name
tr: Alan adı

en: node
tr: düğüm

en: here
tr: buraya

en: Order
tr: Sıralama

en: Hidden
tr: Gizli

en: Add !title
tr: !title ekle

en: Select List
tr: Seçim Listesi

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Confirm Deletion
tr: Silmeyi Onayla

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: manage display
tr: görüntüyü yönet

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
tr: Geçersiz makina ismi. %invalid dışında bir isim giriniz.

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Collapse
tr: Daralt

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık
