Paragraphs (7.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (43 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Closed
ru: Закрыто

en: List
ru: Список

en: Remove
ru: Удалить

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Open
ru: Открыть

en: Node
ru: Материал

en: All
ru: Все

en: Embedded
ru: Встроенный

en: Delta
ru: Дельта

en: Field name
ru: Имя поля

en: node
ru: материал

en: here
ru: здесь

en: Order
ru: Порядок

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Add !title
ru: Добавить !title

en: Select List
ru: Выбор списка

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Confirm Deletion
ru: Подтвердите Удаление

en: !name field is required.
ru: Поле "!name" обязательно для заполнения.

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Restore
ru: Восстановить

en: Bundle
ru: Набор

en: manage fields
ru: управление полями

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
ru: Дельта позволяет вам выбрать нужный элемент во множественном значении поля. Выберите "1" для использования первого элемента, "2" для второго и т.д. Если вы выберете "Все", каждый элемент в поле будет создавать новую строку, которая может вызвать появление дубликтатов.

en: manage display
ru: управление отображением

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ru: Недопустимое машинное имя. Введите имя, отличное от %invalid.

en: Full content
ru: Полная версия

en: Collapse
ru: Свернуть

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Weight for row @number
ru: Вес строки @number

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Select the view mode
ru: Выберите режим просмотра

en: View mode: @mode
ru: Режим отображения: @mode

en: Label to appear as title on the button as "Add new [title]", this label is translatable
ru: Метка, появляющаяся в качестве заголовка кнопки "Добавить новый [заголовок]". Это значение переводимо.

en: Title in its plural form.
ru: Заголовок во множественном числе.
