Paragraphs (7.x-1.0-rc2) - en to sv translation catalogue (39 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Closed
sv: Stängd

en: List
sv: Lista

en: Remove
sv: Ta bort

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Open
sv: Öppen

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Field name
sv: Fältnamn

en: node
sv: nod

en: here
sv: här

en: Order
sv: Ordning

en: Hidden
sv: Dold

en: Add !title
sv: Lägg till !title

en: Select List
sv: Rullgardinsmeny

en: Buttons
sv: Knappar

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Restore
sv: Återställ

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: manage fields
sv: hantera fält

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
sv: Delta låter dig välja vilka alternativ i ett fält med flera värden som inte relationen stämmer in för. Välj "1" för att använda det första alternativet, "2" för det andra alternativet, och så vidare. Om du väljer "Alla", kommer varje alternativ i fältet att skapa en ny rad, vilket kan orsaka dubletter.

en: manage display
sv: hantera visning

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Collapse
sv: Fäll in

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: Host entity
sv: Värdobjekt

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: !title type
sv: typ !title

en: !title type: %bundle
sv: typ !title: %bundle
