Paragraphs (7.x-1.0-rc4) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Closed
uk: Закрито

en: List
uk: Список

en: Remove
uk: Вилучити

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Open
uk: Відкрито

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: Embedded
uk: Вбудований

en: Delta
uk: Дельта

en: Field name
uk: Назва поля

en: node
uk: матеріал

en: here
uk: тут

en: Order
uk: Послідовність

en: Hidden
uk: Приховано

en: Add !title
uk: Додати !title

en: Select List
uk: Список

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Confirm Deletion
uk: Підтвердіть видалення

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Default value
uk: Базове значення

en: Restore
uk: Відновити

en: Bundle
uk: Пакет

en: Add mode
uk: Додати режим

en: Item Title
uk: Заголовок елемента

en: manage fields
uk: керувати полями

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
uk: Допустима похибка дозволяє вам обрати, який елемент в полі з декількома значеннями буде відмикати взаємозв'язок. Оберіть "1"  для використання першого елемента, "2" для другого елемента, і так далі. Якщо ви оберете "All", кожен елемент у полі створить новий рядок, що, можливо, створить копії.

en: manage display
uk: керувати відображенням

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
uk: Неприпустима машино-читабельна назва. Введіть назву, що відрізняється від %invalid.

en: Full content
uk: Повний вміст

en: Collapse
uk: Згорнути

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Select the view mode
uk: Оберіть режим перегляду

en: View mode: @mode
uk: Режим перегляду: @mode

en: Remove item callback
uk: Видалити зворотний виклик елемента

en: Entity with the @field (@field_name)
uk: Сутність з полем @field (@field_name)

en: Bundle name
uk: Назва пакету

en: panelizer
uk: панелізатор

en: delete bundle
uk: видалити пакет

en: Could not load bundle
uk: Неможливо завантажити пакет
