Paragraphs (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Closed
hi: बंद

en: List
hi: सूची

en: Remove
hi: हटाएँ

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Open
hi: खुला

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: node
hi: नोड

en: Order
hi: क्रम

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Select List
hi: सूची चुनें

en: Buttons
hi: बटन

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: Bundle
hi: पोटली

en: manage fields
hi: फ़ील्ड्स का प्रबंधन

en: manage display
hi: प्रदर्शन का प्रबंधन

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Weight for row @number
hi: @number पंक्ति के लिए वजन
