Paragraphs pack (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: view
de: Ansicht

en: Default
de: Standard

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Show links
de: Links anzeigen

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type(@entity_id). Aborting rendering.
de: Rekursives Rendering wurde beim Rendern der Entität @entity_type(@entity_id) erkannt. Rendering wird abgebrochen.

en: The paragraph bundle %name has been updated.
de: Der Seitenabschnitts-Subtyp %name wurde aktualisiert.

en: Added paragraph bundle %name.
de: Der Seitenabschnitts-Subtyp %name wurde hinzugefügt.

en: The paragraph bundle %name has been added.
de: Das Seitenabschnitts-Subtyp %name wurde hinzugefügt.
