Paragraphs table (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Table
fr: Tableau

en: Order
fr: Ordre

en: Are you sure you want to delete %label?
fr: Êtes-vous certain de vouloir supprimer %label ?

en: %label has been deleted.
fr: %label a été supprimé.

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Too many items.
fr: Trop d'éléments.

en: Add new !instance_label
fr: Ajouter un(e) nouveau(elle) !instance_label

en: Hide empty columns
fr: Masquer les colonnes vides
