Parallax blocks (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Size
ar: الحجم

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف صندوق %name؟

en: The block %name has been removed.
ar: تم حذف الصندوق %name.

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Ensure that each block description is unique.
ar: تأكد أن كل صندوق له وصف فريد.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ar: وصف موجز لصندوقك. يستخدم في <a href="@overview">صفحة إدارة الصناديق</a>.
