Parallax blocks (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Size
fi: Koko

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fi: Haluatko varmasti poistaa lohkon %name?

en: The block %name has been removed.
fi: Lohko %name on poistettu.

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Ensure that each block description is unique.
fi: Varmista että jokainen lohkon kuvaus on yksilöllinen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fi: Yksinkertainen kuvaus lohkollesi. Kuvaus näytetään <a href="@overview">lohkojen ylläpitosivulla</a>.

en: The minimum width of a timeline is 180px and the maximum is 520px. The minimum height is 200px.
fi: Aikajanan vähimmäisleveys on 180px ja enimmäisleveys 520px. Vähimmäiskorkeus on 200px.
