Parallax blocks (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Cancel
oc: Anullar

en: Size
oc: Talha

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Are you sure you want to delete the block %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo blòt %name ?

en: The block %name has been removed.
oc: Lo blòt %name es estat suprimit.

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Ensure that each block description is unique.
oc: Asseguratz-vos que cada descripcion de blòt es unica.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
oc: Una brèva descripcion de vòstre blòt serà represa sus la <a href="@overview">pagina d'administracion dels blòts</a>.
