Parallax blocks (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Cancel
tr: İptal

en: Size
tr: Boyut

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Are you sure you want to delete the block %name?
tr: %name bloğunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: The block %name has been removed.
tr: %name bloğu kaldırıldı.

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Ensure that each block description is unique.
tr: Her blok açıklamasının özgün olduğunu sağlayın.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
tr: Blok için kısa bir açıklama. <a href="@overview">Blok yönetim sayfasında</a> kullanılır.
