Parallax Toolkit (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Size
nl: Grootte

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nl: Weet u zeker dat u het blok %name wilt verwijderen?

en: The block %name has been removed.
nl: Het blok %name is verwijderd.

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Ensure that each block description is unique.
nl: Zorg ervoor dat iedere blokbeschrijving uniek is.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
nl: Een korte beschrijving van het blok. Wordt gebruikt op de <a href="@overview">beheerpagina voor Blokken</a>.

en: The minimum width of a timeline is 180px and the maximum is 520px. The minimum height is 200px.
nl: De minimale breedte van de tijdlijn is 180px en de maximale breedte is 520px. De minimum hoogte is 200px.

en: Parallax Image
nl: Parallax-afbeelding
