Parallax Toolkit (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Size
uk: Розмір

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Are you sure you want to delete the block %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити блок %name?

en: The block %name has been removed.
uk: Блок %name було вилучено.

en: Block description
uk: Опис блоку

en: Ensure that each block description is unique.
uk: Упевніться, що опис кожного блоку є унікальним.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
uk: Короткий опис блоку. Буде показаний на адміністративній сторінці <a href="@overview">Блоки</a>.
