Parallax Toolkit (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Size
pt: Tamanho

en: None
pt: Nenhum

en: Background Image
pt: Imagem de Fundo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pt: Você tem certeza que deseja apagar o bloco %name?

en: The block %name has been removed.
pt: O bloco %name foi apagado.

en: Block description
pt: Descrição do bloco

en: system
pt: sistema

en: Ensure that each block description is unique.
pt: Certifique-se que cada descrição de bloco seja única.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
pt: Uma breve descrição de seu bloco. Usada na <a href="@overview">página de administração de blocos</a>.
