Pardot Integration (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Edit
cs: Upravit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Save
cs: Uložit

en: Add
cs: Přidat

en: Path
cs: Cesta

en: Paths
cs: Cesty

en: Node
cs: Uzly

en: Active
cs: Aktivní

en: Roles
cs: Role

en: Score
cs: Skóre

en: General
cs: Obecné

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Zadejte stránky použitím jejich cest. Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak '*' je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
cs: Stránky, kde PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (jen pro experty)

en: Pages or PHP code
cs: Stránky nebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen PHP kód, vkládejte kód mezi značky %php. Pamatujte, že provedení nesprávného PHP kódu může tento web rozbít.

en: The listed pages only
cs: Pouze uvedené stránky

en: Add to the selected roles only
cs: Přidat pouze k vybraným rolím

en: Add to every role except the selected ones
cs: Přidat ke všem rolím, kromě vybraných
