Pardot Integration (7.x-1.01-beta1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: Path
pt: Caminho

en: Paths
pt: Endereços

en: Active
pt: Ativo

en: Roles
pt: Papéis

en: Score
pt: Pontuação

en: General
pt: Geral

en: Scoring
pt: Pontuação

en: Campaigns
pt: Campanhas

en: Campaign
pt: Campanha

en: Add tracking to specific pages
pt: Adicionar rastreamento para páginas específicas

en: Add tracking for specific roles
pt: Adicionar um controle para papéis específicos

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
pt: Páginas nas quais este código PHP retorna <code>TRUE</code> (apenas para usuários avançados)

en: Pages or PHP code
pt: Páginas ou código PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
pt: Se a opção PHP for escolhida, digite o código PHP entre %php. Note que executar código PHP incorreto pode quebrar o seu site Drupal.

en: Tracking scope
pt: Escopo de tracking

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: The listed pages only
pt: Apenas as páginas listadas
