Parse Push Notifications (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: N/A
hi: एन / ए

en: Rules
hi: नियम

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप
