Parse Push Notifications (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Actions
de: Aktionen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: None
de: Keine

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: N/A
de: n. v.

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Rule Name
de: Name der Regel

en: Confirm Delete
de: Löschen bestätigen

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: Increment
de: Hochzählen

en: Services
de: Dienste

en: Resend
de: Erneut senden

en: Scheduled
de: Zeitgesteuert

en: Application ID
de: Anwendungs-ID

en: Parse
de: Verarbeiten

en: API URL
de: API-URL

en: Date & Time
de: Datum & Zeit
