PaRSS (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Date format
it: Formato data

en: Fields
it: Campi

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Rows
it: Righe

en: Show descriptions
it: Mostra descrizioni
