PaRSS (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Fields
ar: الحقول

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Rows
ar: صفوف

en: Show descriptions
ar: عرض الأوصاف
