PaRSS (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Date format
pt: Formato da data

en: Fields
pt: Campos

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Rows
pt: Linhas

en: Show descriptions
pt: Exibir descrições
