Partial Date (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Remove
ar: حذف

en: Default
ar: الافتراضي

en: Format
ar: التنسيق

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Fields
ar: الحقول

en: Is less than
ar: أصغر من

en: Is less than or equal to
ar: أقل من أو مساو

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is greater than or equal to
ar: أكبر من أو يساوي

en: Is greater than
ar: أكبر من

en: Is not equal to
ar: غير مساو لـ

en: N/A
ar: غير موجود

en: Medium
ar: متوسط

en: Long
ar: طويل

en: Short
ar: قصير

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: empty
ar: فارغ
