Partial Date (7.x-1.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (9 entries)

en: Value
ast: Valor

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Format
ast: Formatu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: N/A
ast: N/D

en: Medium
ast: Mediu

en: Long
ast: Llargu

en: Short
ast: Curtiu
