Partial Date (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Remove
fa: حذف

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Fields
fa: فیلدها

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: N/A
fa: هیچ

en: Medium
fa: متوسط

en: Site's time zone
fa: منطقه‌ی زمانی سایت

en: Long
fa: طولانی

en: Short
fa: کوتاه

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: User's time zone
fa: منطقه‌ی زمانی کاربر

en: @min and @max
fa: @min و @max

en: empty
fa: خالی

en: Is empty (NULL)
fa: خالی است (NULL)

en: not empty
fa: خالی نیست

en: <
fa: >

en: Is between
fa: بین

en: between
fa: بین

en: Is not between
fa: در این بین نیست

en: Min
fa: حداقل

en: And max
fa: و حداکثر

en: And
fa: و

en: Is not empty (NOT NULL)
fa: مقدار دارد
