Partial Date (7.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (16 entries)

en: Value
jv: Biji

en: Remove
jv: Buwang

en: Default
jv: Gawan

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Fields
jv: Field

en: Is less than
jv: Kurang sākā

en: Is less than or equal to
jv: Kurang sākā utāwā pada karo

en: Is equal to
jv: Pada karo

en: Is greater than or equal to
jv: Luwih sākā utāwā padha karo

en: Is greater than
jv: Luwih sākā

en: Is not equal to
jv: Ora padha karo

en: Medium
jv: Sedheng

en: Long
jv: Dawa

en: Short
jv: Cendhek

en: Timezone
jv: Zona wektu

en: @min and @max
jv: @min lan @max
