Partial Date (7.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: Value
vi: Giá trị

en: Remove
vi: Xoá

en: Default
vi: Mặc định

en: Format
vi: Định dạng

en: Date format
vi: Định dạng ngày

en: Fields
vi: Các trường

en: Is less than
vi: Nhỏ hơn

en: Is less than or equal to
vi: Nhỏ hơn hoặc bằng

en: Is equal to
vi: Bằng

en: Is greater than or equal to
vi: Lớn hơn hoặc bằng

en: Is greater than
vi: Lớn hơn

en: Is not equal to
vi: Khác

en: Medium
vi: Vừa

en: Site's time zone
vi: Múi giờ của website

en: Time zone handling
vi: Xử lí múi giờ

en: Long
vi: Dài

en: Short
vi: Ngắn

en: Timezone
vi: Múi giờ

en: User's time zone
vi: Múi giờ người dùng

en: @min and @max
vi: @min và @max

en: empty
vi: trống

en: Is empty (NULL)
vi: Là rỗng (NULL)

en: not empty
vi: không rỗng

en: exposed
vi: đã trình bày

en: Is between
vi: Nằm trong

en: between
vi: nằm ngoài

en: Is not between
vi: nằm ngoài

en: not between
vi: nằm ngoài

en: Min
vi: Tối thiểu

en: And max
vi: Và tối đa

en: And
vi: Và
