Partial Date (7.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Long
bn: বড়

en: Short
bn: ছোট

[ctx: datetime]
en: Timezone
bn: টাইমজোন
