Partial Date (7.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Value
cy: Gwerth

en: Remove
cy: Symud

en: Default
cy: Diofyn

en: Format
cy: Fformat

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Fields
cy: Meysydd

en: Is less than
cy: Mae'n llai na

en: Is less than or equal to
cy: Yn llai nag neu yn hafal i

en: Is equal to
cy: Yn gyfartal i

en: Is greater than or equal to
cy: Mae'n fwy nag neu'n hafal i

en: Is greater than
cy: Mae'n fwy nag

en: Is not equal to
cy: Nid yw'n hafal i

en: Medium
cy: Canolig

en: Site's time zone
cy: Cylchfa amser safle

en: Time zone handling
cy: Triniaeth Cylchfa amser

en: Long
cy: Hir

en: Short
cy: Byr

en: Timezone
cy: Cylchfa Amser

en: User's time zone
cy: Cylchfa amser y defnyddiwr

en: @min and @max
cy: @min a @max

en: empty
cy: gwag

en: Is empty (NULL)
cy: Yn wag (NULL)

en: not empty
cy: ddim yn wag

en: exposed
cy: agored

en: Is between
cy: Mae rhwng

en: between
cy: rhwng

en: Is not between
cy: Nid yw rhwng

en: not between
cy: ddim rhwng

en: Min
cy: Isafswm

en: And max
cy: Ac uchafswm

en: And
cy: Ac
