Partial Date (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (31 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Remove
da: Fjern

en: Default
da: Standard

en: Date format
da: Datoformat

en: Fields
da: Felter

en: Is less than
da: Er mindre end

en: Is less than or equal to
da: Er mindre end eller lig med

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Is greater than or equal to
da: Er større end eller lig med

en: Is greater than
da: Er større end

en: Is not equal to
da: Er ikke lig med

en: Site's time zone
da: Sitets tidszone

en: Time zone handling
da: Håndtering af tidszone

en: Long
da: Langt datoformat

en: Short
da: Kort datoformat

en: Timezone
da: Tidszone

en: User's time zone
da: Brugers tidszone

en: @min and @max
da: @min og @max

en: empty
da: tom

en: Is empty (NULL)
da: Er tom (NULL)

en: not empty
da: ikke tom

en: exposed
da: blotlagt

en: Is between
da: Er mellem

en: between
da: mellem

en: Is not between
da: Er ikke mellem

en: not between
da: ikke mellem

en: And max
da: Og maks

en: And
da: Og

en: Is not empty (NOT NULL)
da: Er ikke tom (NOT NULL)

en: Select the date attributes to collect and store.
da: Vælg hvilke datoatributter der skal indsamles og gemmes.

en: Date attributes to collect
da: Datoatributter der skal indsamles
