Partial Date (7.x-1.0-alpha2) - en to es translation catalogue (34 entries)

en: Value
es: Valor

en: Remove
es: Eliminar

en: Default
es: Por defecto

en: Format
es: Formato

en: Date format
es: Formato de fecha

en: Fields
es: Campos

en: Is less than
es: Es menor que

en: Is less than or equal to
es: Es menor o igual que

en: Is equal to
es: Es igual a

en: Is greater than or equal to
es: Es mayor o igual que

en: Is greater than
es: Es mayor que

en: Is not equal to
es: No es igual a

en: N/A
es: N/D

en: Medium
es: Medio

en: Site's time zone
es: Zona horaria del sitio

en: Time zone handling
es: Tratamiento de zona horaria

en: Long
es: Largo

en: Short
es: Corto

en: Timezone
es: Zona horaria

en: User's time zone
es: Zona horaria del usuario

en: @min and @max
es: @min y @max

en: empty
es: vacío

en: Is empty (NULL)
es: Está vacío (NULL)

en: not empty
es: no vacío

en: exposed
es: expuesto

en: Is between
es: Está entre

en: between
es: entre

en: Is not between
es: No está entre

en: not between
es: no entre

en: And max
es: Y máximo

en: And
es: Y

en: Is not empty (NOT NULL)
es: No está vacío (NOT NULL)

en: Select the date attributes to collect and store.
es: Selecciona los atributos de fecha a recoger y almacenar.

en: Date attributes to collect
es: Atributos de fecha a recoger
