Partial Date (7.x-1.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (32 entries)

en: Value
gl: Valor

en: Remove
gl: Quitar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Format
gl: Formato

en: Date format
gl: Formato de data

en: Fields
gl: Campos

en: Is less than
gl: É menor que

en: Is less than or equal to
gl: É menor ou igual a

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is greater than or equal to
gl: É maior ou igual a

en: Is greater than
gl: É maior que

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: N/A
gl: N/D

en: Medium
gl: Medio

en: Site's time zone
gl: Franxa horaria do sitio

en: Time zone handling
gl: Xestión de fuso horario

en: Long
gl: Longo

en: Short
gl: Curto

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: User's time zone
gl: Fuxo horario do usuario

en: @min and @max
gl: @min e @max

en: empty
gl: baleiro

en: Is empty (NULL)
gl: Está baleiro (NULL)

en: not empty
gl: non baleiro

en: exposed
gl: exposto

en: Is between
gl: Está entre

en: between
gl: entre

en: Is not between
gl: Non está entre

en: not between
gl: non entre

en: And max
gl: E máximo

en: And
gl: E

en: Is not empty (NOT NULL)
gl: Non está baleiro (NOT NULL)
