Partial Date (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Remove
ro: Elimină

en: Default
ro: Implicit

en: Date format
ro: Format dată

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is less than or equal to
ro: Este mai mic sau egal cu

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than or equal to
ro: Este mai mare sau egal ca

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: N/A
ro: N/D

en: Medium
ro: Mediu

en: Site's time zone
ro: Fusul orar al sit-ului

en: Time zone handling
ro: Manipulare fus orar

en: Long
ro: Lung

en: Short
ro: Scurt

en: Timezone
ro: Fus orar

en: User's time zone
ro: Fusul orar al utilizatorului

en: @min and @max
ro: @min şi @max

en: empty
ro: gol

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: not empty
ro: nu este gol

en: exposed
ro: expus

en: Is between
ro: Este între

en: between
ro: între

en: Is not between
ro: Nu este între

en: not between
ro: nu este între

en: And max
ro: Şi max

en: And
ro: Şi

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)
