Partial Date (7.x-1.0-alpha3) - en to el translation catalogue (27 entries)

en: Value
el: Αξία

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Format
el: Μορφή

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Fields
el: Πεδία

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο/η από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο/η ή ίσο/η με

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο/η ή ίσο/η με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο/η από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Medium
el: Μέσο

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: @min and @max
el: @min και @max

en: empty
el: κενό

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Is between
el: Είναι μεταξύ

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι μεταξύ

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)
