Partial Date (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Value
it: Valore

en: Remove
it: Elimina

en: Default
it: Predefinito

en: Format
it: Formato

en: Date format
it: Formato data

en: Fields
it: Campi

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: N/A
it: N/D

en: Medium
it: Medio

en: Site's time zone
it: Fuso orario del sito

en: Time zone handling
it: Gestione fuso orario

en: Long
it: Lungo

en: Short
it: Corto

en: Timezone
it: Fuso orario

en: User's time zone
it: Fuso orario dell'utente

en: @min and @max
it: @min e @max

en: empty
it: vuoto

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: not empty
it: non vuoto

en: exposed
it: esposto

en: Is between
it: È tra

en: between
it: tra

en: Is not between
it: Non è tra

en: not between
it: non tra

en: And max
it: E max

en: And
it: E

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)

en: Select the date attributes to collect and store.
it: Seleziona gli attributi data da raccogliere e salvare.

en: Date attributes to collect
it: Attributi data da raccogliere
